Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Dzień Matki i Ojca w przedszkolu i szkole

26 maja- Dzień Matki oraz 23 czerwca- Dzień Ojca to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców.

 

Dzień matki i ojca to uroczystości od zawsze celebrowane w przedszkolach i szkołach. Nauczyciele wraz z uczniami i przedszkolakami bardzo chętnie organizują przedstawienia artystyczne, podczas których dzieci recytują wierszyki i śpiewają piosenki dla najbliższych. Przyjęciom na cześć rodziców zawsze towarzyszy wiele atrakcji, jednym z nich jest wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków dla rodziców.

W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, wspólne świętowanie najprawdopodobniej będzie niemożliwe. Jednak to, że dzieci nie spędzają czasu w szkołach i przedszkolach nie przeszkadza we wspólnym obchodzeniu tych wyjątkowych dni i wykonania upominków dla rodziców. Wychowawcy w ramach nauczania online mogą zaproponować dzieciom wykonanie prac plastycznych i dekoracji w warunkach domowych.

W dzisiejszym wpisie przedstawię kilka propozycji prezentów dla rodziców, które wykonają nawet najmłodsze dzieci. Przed rozpoczęciem wykonywania upominków warto wyposażyć się w odpowiedni zestaw artykułów plastycznych. W podstawowych zestawie plastycznym każdego malucha powinny znaleźć się m.in. papier kolorowy, klej, nożyczki, bibuła, druciki kreatywne, koraliki oraz plastelina. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup gotowego zestawu do tworzenia dekoracji, w tym przypadku np.. Kreatywnego kuferka na Dzień Mamy, który składa się z wielu artykułów plastycznych do tworzenia dekoracji z papieru.

 

Poniżej przedstawiam dwa pomysły na upominki dla Mamy i Taty

Laurka/ obrazek dla Mamy i Taty z drucików kreatywnych

Wykonanie jest bardzo proste i wymaga posiadania tak na prawdę trzech akcesoriów: drucików kreatywnych, bloku technicznego oraz kleju na gorąco.

Pracę rozpoczynamy od naszykowania bloku technicznego, na którym bbędziemy wyklejać nasz kwiat dla rodzica. Następnie wybieramy drucik kreatywny w ulubionym kolorze, z którego formujemy kwiat, zawijając drucik w spiralę. Następnie przyklejamy go za pomocą kleju na gorąco u góry kartki. Ostatnim ruchem, który należy wykonać jest doklejenie łodygi oraz liścia z drucika kreatywnego.

Kolejny pomysł na prezent dla Mamy i Taty to

Podstawka pod kubek 

Do wykonania podstawki pod kubek potrzebujesz kilku dużych koralików z dziurką oraz wstążeczki.

Wykonanie upominku rozpoczynamy od naszykowania koralików oraz wstążeczki, a następnie przewleczenia wstążki przez wszystkie koraliki (uwaga, po każdym koralu zawiązujemy słupełek) przewlekamy wstążkę przez koraliki. Gdy przewleczemy wszystkie koraliki należy zawiązać wstążeczkę na końcu i praca skończona. Pamiętajcie tylko, aby nie związywać wstążeczki zbyt mocno, ponieważ może to spowodować, że podstawka nie będzie się ładnie układać.

 

Więcej inspiracji plastycznych skierowanych na różne okoliczności i wydarzenia ważne w życiu placówek oświatowych odnajdziecie na stronie Moje Bambino w zakładce „Pomysły na prace plastyczne”.

 

 

Opracowała:

Aleksandra Pełka, pedagog, animator kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *