Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • Eduterapeutica Gimnazjum. Karty pracy
  • 145074
  • dostępny
  • Darmowa dostawa od 150 zł
119,00 zł
Brutto
Ilość
Dodaj do ulubionych

Opis

Zestaw kart pracy Eduterapeutica Gimnazjum przeznaczony jest do wspierania i terapii uczniów gimnazjów wykazujących specyficzne problemy z zakresu szeroko rozumianej dysleksji i dyskalkulii.

Zestaw przeznaczony jest dla nauczycieli języka polskiego (dysleksja, dysortografia i dysgrafia) oraz matematyki (dyskalkulia), a także dla terapeutów.

Problemy z zakresu dysleksji, mimo że objawiają się zaburzeniem złożonej umiejętności czytania i pisania, są zwykle uwarunkowane złożeniem deficytów elementarnych funkcji. Dlatego karty pracy zawierają ćwiczenia funkcji wzrokowych, funkcji pamięciowych i funkcji językowych oraz koncentracji, a dopiero na ich bazie uczniowie przechodzą do ćwiczenia samej umiejętności czytania.

W przypadku problemów z pisaniem przechodzimy od abstrakcyjnych ćwiczeń grafomotorycznych do ćwiczeń kaligrafii i pisania ze słuchu dostosowanych do wieku gimnazjalistów.

Również problemy z zakresu dyskalkulii uwarunkowane są zwykle złożeniem deficytów prostszych funkcji. Karty pracy zawierają ćwiczenia percepcji (analizy i syntezy wzrokowej), pamięci, koncentracji, ćwiczenia podstawowych operacji logicznych (np. porównywania, uogólniania, wnioskowania) oraz ćwiczenia samego liczenia (w tym występujące w gimnazjum ułamki zwykłe i dziesiętne oraz procenty).

Do kart pracy o trzech poziomach trudności dołączono zestaw testów sprawdzających podstawowe umiejętności szkolne z zakresu czytania, pisania, ortografii oraz liczenia i rozwiązywania zadań matematycznych.

Zestaw składa się z czarno-białych i kolorowych kart pracy (500 stron), przeznaczonych do wielokrotnego kopiowania z licencją pozwalającą na wykorzystanie w całej placówce edukacyjnej.

Szczegóły produktu

Wiek
9+
Przeznaczenie
edukacja włączająca
Przeznaczenie
szkoła ponadpodstawowa
Marka
Ei System