Rozwiązania edukacyjne

LEGO® Education dla szkoły ponadpodstawowej

Wprowadź uczniów w świat sztucznej inteligencji i nauczania maszynowego dzięki rozwiązaniom LEGO® Education dla szkoły ponadpodstawowej. Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Education EV3, obsługujący język Python, to praktyczne, wieloplatformowe rozwiązanie do nauki robotyki. Ta zaawansowana pomoc dydaktyczna angażuje uczniów szkół ponadpodstawowych w naukę przedmiotów STEM, rozwijając u nich pewność siebie oraz kluczowe kompetencje XXI wieku. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą teraz poznać praktyczne zastosowania języka Python w prawdziwym świecie, co stanowi znakomitą podstawę do dalszego zdobywania wiedzy w zakresie uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI).

lego education dla szkoły ponadpodstawowej

Rozwijaj kompetencje, niezbędne na rynku pracy

Lekcje z LEGO MINDSTORMS Education EV3 mają na celu przygotowanie uczniów do studiów i pracy zawodowej w świecie, w którym technologia odgrywa znaczącą rolę. W trakcie zajęć uczniowie będą projektować złożone i zróżnicowane wynalazki z dziedziny robotyki, dzięki czemu zdobędą doświadczenie w tworzeniu prototypów przy użyciu zaawansowanych funkcji zestawów EV3 oraz Pythona – tekstowego języka programowania. Programowanie z wykorzystaniem EV3 pozwala uczniom zdobywać praktyczne doświadczenie, dzięki któremu będą w stanie wykształcić umiejętności zawodowe związane z dziedziną informatyki, inżynierii oraz obszarami kształcenia zawodowego i technicznego – np. produkcją, technologią informacyjną lub inżynierią wstępną.

Dowiedz się więcej

Wykorzystaj pomysły na zajęcia robotyki

Nauczyciele mogą skorzystać z licznych lekcji i wideo tutoriali z zakresu przedmiotów STEM, robotyki i komputerowo zintegrowanego wytwarzania (CIM), które pomogą uczniom korzystającym z zestawu LEGO MINDSTORMS Education EV3 rozwijać umiejętności przydatne w przyszłej pracy. Rozwiązanie edukacyjne to również możliwość wsparcia technicznego i szkoleń dla nauczycieli, przewodników dla początkujących i scenariuszy lekcji, dzięki czemu nauczyciele mogą skutecznie urozmaicić naukę w modelu STEM w swoich klasach i pomóc uczniom w nauce programowania, projektowania inżynieryjnego i krytycznego myślenia.

lego education dla szkoły ponadpodstawowej materiały dla nauczyciela

Korzystaj z zaawansowanych narzędzi dydaktycznych

LEGO ® MINDSTORMS ® Education EV3 zawiera szereg komponentów, które pomagają uczniom projektować zaawansowane i różnorodne wynalazki robotyki do prototypowania w świecie rzeczywistym. Głównym elementem jest inteligentna kostka EV3 – kompaktowy i potężny programowalny komputer, który pozwala uczniom sterować silnikami i aktywować czujniki żyroskopowe, ultradźwiękowe, kolorowe i dotykowe. Mocne i precyzyjne silniki pomogą budować skomplikowane konstrukcje, planować działania robotów i sterować zaawansowanymi komendami dla nich. Intuicyjna aplikacja pozwala na programowanie rozbudowanych modeli i inteligentnych rozwiązań.

Zamów zestaw

Odkryj inne rozwiązania STEAM dla szkół

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.