LEGO® MINDSTORMS® Education EV3

Sztuczna inteligencja i nauczanie maszynowe w szkole ponadpodstawowej

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 to zaawansowana pomoc dydaktyczna do nauki programowania i robotyki w szkole ponadpodstawowej. Rozwiązanie edukacyjne łączy w sobie klocki LEGO Technic z serwomechanizmami, czujnikami elektronicznymi i komputerową jednostką centralną, pozwalające na tworzenie skomplikowanych konstrukcji, robotów i układów automatyki, dzięki czemu uczniowie poznają złożone procesy związane z pracą inżynierów i naukowców. Inteligentna kostka EV3, programowanie w oparciu o język Python oraz liczne silniki i czujniki pozwalają uczniom na analizę danych i ich zastosowanie w praktyce, poprzez programowanie i budowanie różnorodnych wynalazków i rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii.

lego mindstorms education ev3 robotyka w szkole
LEGO® Mindstorms Education EV3

Pozwól uczniom pracować jak inżynierowie

LEGO ® MINDSTORMS ® Education EV3 zawiera szereg komponentów, które pomagają uczniom projektować zaawansowane i różnorodne wynalazki robotyki do prototypowania w świecie rzeczywistym. Praca metodą projektów i programowanie z wykorzystaniem EV3 pozwala uczniom zdobywać praktyczne doświadczenie, dzięki któremu będą w stanie wykształcić umiejętności zawodowe związane z dziedziną informatyki, inżynierii oraz obszarami kształcenia zawodowego i technicznego – np. produkcją, technologią informacyjną lub inżynierią wstępną.

Z zestawem LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 uczniowie rozwiną kluczowe kompetencje, m.in.:

  • programowanie w języku Python,
  • rozumienie i interpretacja dwuwymiarowych rysunków,
  • praca metodami inżynierskimi,
  • rozumienie logiki Boole’a,
  • budowanie kompetencji STEAM w praktyce.

Skorzystaj z bazy materiałów dla nauczyciela

Inżynieryjne metody pracy na lekcji

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 zawiera szereg materiałów i praktycznych lekcji dla uczniów szkół ponadpodstawowych, skupiających się m.in. na tematach wytwarzania zintegrowanego komputerowo czy prawdziwych pojazdach. Nauczyciele mogą skorzystać z aż 48 tutoriali, pokazujących krok po kroku działanie i programowanie robota, od najprostszych zadań (np. ruch robota) do zaawansowanych problemów (np. akwizycja danych, wykorzystanie tablic, operacje matematyczne itd.). Dzięki temu uczniowie mogą na lekcji budować i programować modele o rzeczywistym zastosowaniu, takie jak pojazd autonomiczny, maszyna sortująca, maszyna rysująca CNC, przenośnik taśmowy czy robotyczne ramię.

Prowadź zajęcia z zaawansowanej robotyki w szkole

Zestaw bazowy LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 jest praktyczną pomocą dydaktyczną do nauki programowania i robotyki oraz przedmiotów STEAM, która angażuje uczniów w zaawansowane projekty edukacyjne, tworzenie, programowanie i testowanie wynalazków. Zajęcia z zestawem rozwijają myślenie analityczne, krytyczne i algorytmiczne, zachęcają do współpracy w grupie i usprawniają komunikację w klasie. Liczne scenariusze zajęć sprawiają, że uczniowie rozwijają przydatne umiejętności w trakcie wykonywania zróżnicowanych zadań, o różnym stopniu trudności.
Dostępny w Moje Bambino zestaw zawiera aż 541 elementów, w tym m.in.: inteligentną kostkę EV3, serwomotory, czujniki, kulkę podporową, czy duży zestaw klocków LEGO® Technic ™.

Kup teraz
LEGO® MINDSTORMS Education EV3 - zestaw rozszerzający

Buduj jeszcze bardziej zaawansowane modele robotów

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 – zestaw rozszerzający jest uzupełnieniem bazowego zestawu z tej serii. Rozwiązanie edukacyjne jest wyposażone w wiele elementów specjalnych, dzięki którym istnieje możliwość budowy jeszcze bardziej zaawansowanych konstrukcji i robotów. Dzięki temu uczniowie mogą doskonalić swoje kompetencje z zakresu robotyki i programowania, z wykorzystaniem nowych elementów konstrukcyjnych i mechanicznych. Uczniowie przyswajają wiele kluczowych kompetencji, w tym: projektowania i budowy robotów, umiejętności STEAM, pracy metodami inżynierskimi oraz rozwijania słownictwa naukowego i technicznego. W zestawie rozszerzającym LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 znajdują się aż 853 elementy konstrukcyjne, które pozwalają na kolejne pełne pasji lekcje robotyki i programowania w szkole ponadpodstawowej.

Kup teraz

Dowiedz się więcej o zestawie LEGO® MINDSTORSM Education EV3

Pobierz aplikację
Wymagania techniczne sprzętu
Wsparcie dla nauczyciela
Samouczek - jak zacząć?
Scenariusze lekcji
lego mindstorms education ev3 dla liceum

Zobacz inne rozwiązania LEGO® Education do przedmiotów STEAM w szkole

LEGO® Education WeDo 2.0.

Intuicyjne wprowadzenie do programowania dla klas 1-3

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Inteligentne oprogramowanie i robotyka w szkole

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.