LEGO® Education WeDo 2.0

Wspieraj pewność siebie uczniów

LEGO® Education WeDo 2.0 to praktyczne rozwiązanie edukacyjne dla klas 1-3 szkół podstawowych, zaprojektowane z myślą o rozwoju umiejętności programowania, poznawczej ciekawości, odwagi i pewności siebie uczniów, w formie rozwiązywania rzeczywistych problemów STEAM. Lekcje szkolne z zestawem edukacyjnych klocków LEGO® Education WeDo 2.0 zachęcają uczniów do zadawania krytycznych pytań i aktywnego poszukiwania odpowiedzi, a następnie, samodzielnego lub we współpracy w grupie, rozwiązania problemu. Wykorzystanie LEGO® Education WeDo 2.0  podczas zajęć w szkole pozwala na przystępną i intuicyjną naukę programowania oraz zastosowanie zdobytej przez uczniów wiedzy w praktyce.

LEGO® Education WeDo 2.0.

Rozwijaj kluczowe kompetencje dzięki edukacyjnym projektom STEAM

Zestaw LEGO® Education WeDo 2.0 łączy edukacyjne klocki LEGO® z intuicyjną aplikacją do programowania. Dzięki połączeniu tradycyjnych elementów z multimedialnymi zasobami, uczniowie mogą projektować roboty i modele według gotowych instrukcji, a także stworzyć ich różne warianty lub własne autorskie projekty. Celem zajęć z wykorzystaniem zestawu edukacyjnych klocków LEGO® Education WeDo 2.0 jest zaangażowanie uczniów w naukę poprzez pokazanie, że umiejętności STEAM mają zastosowanie w życiu codziennym.

Lekcje z zestawem WeDo 2.0. rozwijają kluczowe kompetencje uczniów:

 • testowanie i udoskonalanie programów,
 • umiejętność współpracy w zespole,
 • umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia,
 • kodowania i programowania,
 • budowanie kompetencji STEAM w praktyce.

Skorzystaj z zasobów dla nauczyciela

Prowadź intuicyjne zajęcia, wspierające kompetencje STEAM

Zestaw LEGO® Education WeDo 2.0 zawiera specjalne materiały edukacyjne dla nauczyciela, dzięki którym w czytelny i zrozumiały sposób zapoznasz uczniów z tematyką kodowania i programowania. Gotowe pomysły na lekcje i prawie 30 edukacyjnych projektów o tematyce przyrody, środowiska, geografii, fizyki czy biologii, pozwolą zapoznać się z elementami zestawu, funkcjonalnością oprogramowania i stworzyć dynamiczne roboty i ruchome projekty na lekcji. Intuicyjna aplikacja zawiera również materiały wideo, które wpłyną korzystnie na zaangażowanie uczniów. Już dziś zamów zestaw i rozpocznij przygodę STEAM już na etapie edukacji wczesnoszkolnej.

Zaprogramuj ciekawe lekcje w szkole podstawowej

Zamów zestaw do programowania dla szkół podstawowych LEGO® Education WeDo 2.0 i prowadź fascynujące i pełne pasji zajęcia, rozbudzające ciekawość i postawę badawczą uczniów. Wykorzystaj lekcje programowania jako okazję do rozwijania kluczowych kompetencji w obszarze: nauki, inżynierii, techniki i matematyki, a wszystko to w formie praktycznych doświadczeń w szkole.
Dostępny w Moje Bambino zestaw edukacyjny zawiera:

 • smarthub,
 • silnik,
 • czujnik ruchu,
 • czujnik wychylenia,
 • 280 elementów,
 • tacka z przegródkami do przechowywania elementów,
 • intuicyjne oprogramowanie do pobrania,
 • materiały dla nauczyciela dostępne online (w j. angielskim).
Kup teraz

Dowiedz się więcej o zestawie LEGO® Education WeDo 2.0.

Pobierz aplikację
Wymagania techniczne sprzętu
Wsparcie dla nauczyciela
Samouczek - jak zacząć?
Scenariusze lekcji
lego education wedo 2.0. dla klas 1-3 szkoły podstawowej więcej informacji

Kontynuuj edukację STEAM z zestawami LEGO® Education

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Inteligentne oprogramowanie i intuicyjna nauka STEAM w szkole

LEGO® MINDSTORMS® Education EV3

Zaawansowana pomoc dydaktyczna do programowania i robotyki

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the SPIKE logo and MINDSTORMS are trademarks of the LEGO Group. Used with permission.