Blog Moje Bambino
Blog Moje Bambino

Zajęcia on-line

W związku z gwałtownym wzrostem zarażeń niebezpiecznym wirusem w naszym kraju oraz decyzją o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych: żłobków, przedszkoli, szkół oraz uczelni, mając na uwadze troskę o edukacje i rozwój dzieci, w dzisiejszym artykule przedstawimy zestawienie platform edukacyjnych, które umożliwiają edukację online.

Dzięki możliwościom jakie daje nam rozwój nowych technologii, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym pomimo braku fizycznej obecności w placówkach mogą zadbać o edukacje. Prezentujemy zbiór stron internetowych z ogólnodostępnymi materiałami edukacyjnymi do wykorzystania na lekcjach oraz zajęciach prowadzonych online bądź samodzielnie, przez dziecko w domu. Zawarte materiały są dostępne dla każdego i mogą z nich korzystać bez opłat i ograniczeń wszyscy nauczyciele, rodzice i terapeuci. Mamy nadzieję, że zgromadzone linki, pomogą Państwu w tej trudnej sytuacji, a dzieciom pozwolą na nieustanny rozwój.

 

Na portalu https://ucze.pl/zasoby/ znajdziecie Państwo szeroki wachlarz scenariuszy, arkuszy egzaminacyjnych, kart pracy, scenariuszy, gier oraz kart pracy z podziałem na dane segmenty edukacji oraz konkretne przedmioty.

Nauczyciel może z powodzeniem przesłać Uczniom dany link, poprosić o wykonanie zadania zawartego w kartach pracy oraz przesłanie odpowiedzi.

Portal zawiera zbiór zadań dla dzieci w różnym wieku, twórcy platformy podzielili zgromadzone materiały na dane segmenty:

– Wychowanie przedszkolne

– Szkoła podstawowa klasy 1 – 3

– Szkoła podstawowa klasy 4 – 6

– Szkoły ponadpodstawowe

– Języki obce

Dzięki temu nauczyciel odnajdzie zbiór zadań i materiał odpowiedni dla dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie edukacyjnym.

 

Na stronie https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/ nauczyciele mogą pobierać scenariusze, zgodne z obowiązującą podstawą programową. Zbiór materiałów obejmuje między innymi tradycyjne scenariusze, nowoczesne prezentacje multimedialne, filmiki oraz interaktywne quizy.

Strona https://matematykawpodstawowce.pl zawiera zbiór materiałów dla nauczycieli z obszaru nauk matematycznych, w formie m.in. filmów, gier edukacyjnych, ciekawostek oraz sprawdzianów, skierowanych do klasy 4, 5 i 8 szkoły podstawowej.

Platforma internetowa https://www.geografia24.eu/ to portal skierowany do nauczycieli geografii. Strona została stworzona pod kątem przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego. Zadania znajdujące się na stronie zawierają szeroki wachlarz materiałów pomocnych przy przygotowywaniu do matury rozszerzonej.

Dla nauczycieli plastyki, sztuki, czy techniki polecamy stronę https://ninateka.pl/, gdzie umieszczone zostały wirtualne muzea i galerie. Nauczyciele znajdą tam między innymi zbiór filmów, spektakli , koncertów i audycji o kulturze. Warto wyróżnić także Narodowe Archiwum Cyfrowe, gdzie znajdą Państwo ogromny, nieustannie powiększający się zasób zdjęć z dziedziny sztuki współczesnej, w tym gry i filmy edukacyjne.

 

Mając na uwadze obecną sytuację, pamiętajcie o zachowaniu zasad higieny. Nie przebywajcie w towarzystwie osób chorych, często myjcie ręce i gdy tylko poczujecie objawy choroby, koniecznie zgłoście się do lekarza. Najgorsze co można zrobić to zbagatelizować objawy choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *