undo Wróć do kategorii wyżej
Prace plastyczne teatrzyk

Jak zrobić maskę karnawałową dla dziecka? Pomysły i inspiracje

Zabawa z dzieckiem może przybierać różne formy, jednak specjaliści od rozwoju wśród najmłodszych obstają przy tezach, że najlepsze są takie zabawy, które wymagają kreatywności zarówno od dzieci, jak i rodziców. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju wycinanki, rękodzieło lub decoupage. Dużo zależeć będzie w głównej mierze od wieku dziecka, aczkolwiek wszystkie z wymienionych aktywności można dobierać pod względem poziomu trudności i zaawansowania czynności, jakie im towarzyszom.

Oryginalne przebranie karnawałowe handmade

Dobrym czasem na tego typu zabawy jest np. okres karnawału. To wtedy w szkołach organizuje się różnego rodzaju bale i zabawy. Maski karnawałowe dla dzieci wykonane samodzielnie to po pierwsze doskonała zabawa podczas ich wytwarzania, a po drugie cenny atrybut przebrania na bal. Pozostaje pytanie jak zrobić maskę tak, aby faktycznie była do czegoś podobna i nadawała się do założenia i pokazania innym? Inspiracje można czerpać z różnego rodzaju blogów i filmików, na których młode mamy bardzo często pokazują dokładnie, w jakie sposób wykonać różnego rodzaju zabawki dla dziecka. Pomysły znajdziemy również w różnego rodzaju czasopismach, gdzie zwłaszcza w okresie karnawałowym bardzo łatwo znaleźć instrukcje lub nawet gotowe wycinanki i szablony, z pomocą których z łatwością można stworzyć coś z niczego.

Stwórz scenę teatralna w swoim własnym domu

Innym ciekawym pomysłem na zabawę dla dziecka i rodzica jest teatrzyk. To bardzo kreatywne i rozwijające dla obydwu stron. Dzieci zazwyczaj bardzo lubią wcielać się w rolę, dlatego jeżeli dobrze wszystko zaplanujemy, sukces mamy jak w banku. Z dziećmi wbrew pozorom można poruszać bardzo rozległą tematykę, a największą wartość edukacyjną będzie miał czas spędzony na poznawaniu nowych rzeczy i rozszerzaniu horyzontów. Podczas zabawy w teatrzyk warto wprowadzać nowe słowa, nazwy zawodów itp. Nie może oczywiście zabraknąć bajkowych elementów, bez których się nie obejdzie, aczkolwiek dobrze, gdy są one urozmaicone o odniesienia do świata realnego.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na teatrzyk, czy karnawałowe maski dla dzieci, w obydwu przypadkach liczy się wkład własny i zabawa, która łączy się z pożytecznymi czynnościami takimi jak samodzielne przygotowywanie strojów oraz innych atrybutów. Takie czynności doskonale rozwijają motorykę ruchową dziecka, ale także kreatywność i zacięcie artystyczne. Dodatkową wartością dodaną jest oczywiście wspólnie spędzony czas i zacieśnianie więzi i to chyba właśnie to jest w tym wszystkim najważniejsze.