undo Wróć do kategorii wyżej

Filtruj według

Cena
15 330
Dostępność
więcej... mniej
Wiek
więcej... mniej
Przeznaczenie
więcej... mniej
Marka
więcej... mniej
Filtry
Gry edukacyjne matematyczne

Edukacyjne gry planszowe matematyczne

Edukacyjne gry matematyczne mogą stanowić dla dziecka źródło świetnej zabawy, przy jednoczesnym zaznajamianiu go z podstawami królowej nauk. Z całą pewnością na szczególną uwagę w tej kategorii zasługują wszelkiego rodzaju maty, plansze i karty, ale ogromnie popularną kategorię stanowią również planszowe gry. Matematyka podana kilkulatkowi czy też nieco starszemu dziecku w takiej formie może być dla niego naprawdę przyjemna. Sklep Moje Bambino specjalnie z myślą o małych umysłach przygotował bogaty asortyment gier matematycznych, których wspólny mianownik stanowią wesoła kolorystyka oraz atrakcyjna cena.

Najmłodsze dzieciaki, które dopiero poznają cyfry, z pewnością wiele skorzystają na zabawie kolorowymi kwadratami, które są przeznaczone właśnie do nauki liczenie w zakresie do dziesięciu. Jeżeli jednak naszą pociechę chcemy zaznajomić z podstawami dodawania bądź obejmowania, to przydatne mogą być w tym celu edukacyjne maty oraz lokomotywy służące do podpisywania wagoników odpowiednimi wartościami liczbowymi. Bardzo pomocne w nabieraniu biegłości w liczeniu będą z pewnością gry planszowe o tematyce codziennych zakupów czy też skojarzeń związanych z tabliczką mnożenia.

Szczególnie skuteczne podczas matematycznej edukacji połączonej z zabawą są unikatowe układanki Schubitrix. Te edukacyjne gry matematyczne działają na zasadzie podobnej do domina. Przy ich pomocy dzieci poznają zarówno podstawy dodawania, odejmowania, mnożenia oraz dzielenia, jak i figury geometryczne, objętości, wagi, a także ułamki.